tel. 530 61 61 59

Czym się zajmujemy?

Budowa instalacji gazowej

Wykonujemy instalacje gazowe od podstaw, budujemy przyłącza wraz z niezbędnymi pionami. Gaz uzyskiwany przy pomocy przyłącza, kierowany jest następnie do pionu, czyli odcinka, który ma za zadanie doprowadzić gaz do poszczególnych kondygnacji budynku. W przypadku budynków jednorodzinnych przestrzegamy zasady, by gazomierz zainstalowany był zawsze przed pierwszym odbiornikiem gazu.

Natomiast w budynkach wielorodzinnych wszystkie mieszkania zaopatrujemy we własne, odrębne liczniki (gazomierze mieszkaniowe). Gazomierz uzupełniamy o kurek kulowy, czyli zawór odcinający. Umożliwia on w przypadku awarii odcięcie dopływu gazu do pionu, jednocześnie nie uniemożliwiając korzystania z gazu innym użytkownikom sieci (nie zamyka całej instalacji).

Przy wykonywaniu pionu stosujemy najwyższej jakości stal czarną, czyli rury bez szwu albo przewodowe ze szwem. Przewody rozdzielające doprowadzają gaz z pionu do poszczególnych odbiorników gazu. Przyłączamy je na stałe, a w ich pobliżu montujemy kurek kulkowy będący zaworem odcinającym. Od tej zasady istnieje pewien wyjątek, a  mianowicie kuchenki gazowe oznaczone znakiem bezpieczeństwa B, wyprodukowane jeszcze przed 1 maja 2004 r. (powinny mieć znak zgodności europejskiej CE). Tego typu kuchenki włączamy do instalacji poprzez elastyczne przewody z kurkiem, czyli szybkozłącza. Na rurach gazowych, przed odbiornikami montujemy trójniki z zaślepką, określane także jako wyczystki, umożliwiające inspekcję rur.

Przebieg przewodów również spełniać powinien kilka ważnych przesłanek i zakładając instalację mamy na uwadze, by:

-    przerwa pomiędzy odcinkami pionowymi a elektrycznymi urządzeniami iskrzącymi wynosiła co najmniej 60 cm,
-    odcinki prowadzone były po ścianach w obejmach (zamocowaniach),
-    odległość odcinków przewodów gazowych od innych przewodów wynosiła co najmniej 10 cm,
-    przewód, który przechodzi przez ścianę nie był bezpośrednio pokryty betonem, należy ukryć go w specjalnej tulei.

Wpływ na prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie instalacji ma kilka czynników. Zawsze przestrzegamy następujących zasad:
•    przewody zabezpieczamy przed korozją,
•    pomieszczenia, w których montujemy urządzenia gazowe powinny być wyposażone w odpowiednio wydajną wentylację,
•    połączenia między rurami wykonujemy starannie i z dbałością o szczegóły.

Dowiaduj się o nowościach

Kontakt z nami

Dane firmy

Tel: 530 616 159

Email: instalatorhydraulik@tlen.pl

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem. Ograniczenie terytorialne dyktowane jest możliwie szybkiej interwencji na danym terenie, co zapewnia Państwu komfort skorzystania z usługi.

Nasze Realizacje