tel. 530 61 61 59

Czym się zajmujemy?

Wymiana instalacji gazowych

Instalacje gazowe powinny być corocznie kontrolowane, gdyż ich sprawność wpływa na działanie urządzeń gazowych, w tym jakość ogrzewania w sezonie grzewczym. Nieprawidłowo działające urządzenia gazowe stanowią duże zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, łącznie z ryzykiem wybuchu. Jeśli doszłoby do takiej sytuacji, a właściciel mieszkania nie posiadałby stosownych zaświadczeń o przeglądzie, towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo domówić wypłaty odszkodowania, dlatego zachęcamy by powierzyć nam kontrolę nad szczelnością instalacji.

Wszyscy nasi instalatorzy wiedzą jak ważna jest szczelność instalacji gazowej. Szczególną uwagę zwracamy na instalacje w starych obiektach, gdyż często wykonane są one ze stalowych rur, które na gwintowaniach mogą być nieszczelne. W takim przypadku zalecamy klientom jak najszybszą wymianę całej instalacji gazowej, wykonamy ją sprawnie i szybko.

Z naszej praktyki wynika, że gaz najczęściej ulatnia się na złączach. Rury stalowe wykorzystywane w starego typu instalacjach mają połączenia gwintowane, a łączniki tych instalacji są przeważnie żeliwne, co miało gwarantować szczelność. Zdarza się jednak, że połączenia wykonano niestarannie, albo użyto pokostu, lub mini, których dziś już nie wolno stosować do uszczelnień instalacji gazowych. Sprawdzamy jakich materiałów użyto. Jest to kolejna przesłanka przemawiająca za wymianą instalacji na nowoczesną, szczelniejszą i oferującą nowe, niedostępne kiedyś rozwiązania technologiczne, wpływające na bezpieczeństwo i jakość użytkowania instalacji. Stale poszerzamy swoją wiedzę, by móc oferować najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Prace renowacyjne prowadzone przez naszą firmę obejmują:
•    zdemontowanie gazomierzy oraz urządzeń gazowych takich jak kuchenki, piecyki i kotły,  
•    czyszczenie instalacji przy pomocy sprężonego azotu,
•    wypełnienie instalacji emulsją przy użyciu specjalistycznej pompy,
•    odpowietrzenie przewodów, a następnie usunięcie nadmierne ilości środka uszczelniającego,
•    osuszenie instalacji dmuchawą,
•    wykonanie próby ciśnieniowej, czyli sprawdzenie szczelności instalacji.

Próby szczelności instalacji gazowych

Możliwość przyłączenia do instalacji gazowej uzależniona jest od wykonania próby szczelności. Jeśli próba szczelności przebiegnie pozytywnie, podpiszemy protokół odbioru. Dokument ten jest wymagany, by można było dokonać przyłączenia, a ważny jest przez 6 miesięcy. Nasza firma posiada uprawnienia do wykonywania prób szczelności i wystawiania stosownych dokumentów.

Przepisy techniczno-budowlane stanowią, że do wykonania okresowych przeglądów technicznych instalacji są zobowiązani właściciele albo zarządcy nieruchomości, jeśli budynek posiada instalację gazową. Zakres czynności wchodzących w skład przeglądu okresowego jest odmienny w zależności od tego, czy kontroli podlega instalacja znajdująca się w części wspólnej, czy w lokalach użytkowych albo mieszkalnych. Zgłoś się do ans, a odpowiemy na wszystkie nurtujące cię pytania i opowiemy o szczegółach.

Montaż kotłów

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie instalacji i wymiany kotłów c.o.  Dysponujemy doświadczoną kadrą i odpowiednimi narzędziami umożliwiającymi kompleksową wymianę, albo modernizację kotłowni. Montujemy nie tylko nowe piece gazowe, ale także:
•    kotłownie miałowe
•    piece węglowe
•    piece paliwowe
•    piece gazowe: kondensacyjne, jednofunkcyjne, dwufunkcyjne, na gaz ziemny, na gaz płynny
•    piece olejowe
•    piece na drewno
•    piece na ekogroszek
•    piece węglowe
•    kotłownie gazowe

Naszym klientom gwarantujemy wysoką jakość usług i terminowość. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Dowiaduj się o nowościach

Kontakt z nami

Dane firmy

Tel: 530 616 159

Email: instalatorhydraulik@tlen.pl

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem. Ograniczenie terytorialne dyktowane jest możliwie szybkiej interwencji na danym terenie, co zapewnia Państwu komfort skorzystania z usługi.

Nasze Realizacje