tel. 530 61 61 59

Czym się zajmujemy?

Montaż i wymiana kuchenek

Montaż i wymiana: kuchenek, piecyków, Junkersów i innych urządzeń gazowych

Zakres naszych usług obejmuje montaż i wymianę, ale również przystosowanie istniejących już instalacji nie tylko gazowych, lecz także elektrycznych, wodnych i kominowych, tak aby do ogrzewania wody mogły być stosowane podgrzewacze przepływowe. Podgrzewacze dzielą się na dwie główne grupy: gazowe i elektryczne. Gazowe przepływowe ogrzewacze wody potocznie są nazywane junkersami.

1. Podgrzewacze gazowe

Jak sama nazwa mówi, zasilane są gazem. Zimna woda przepływa przez wężownice, która połączona jest z wymiennikiem ciepła umieszczonym nad palnikiem, będącym systemem miedzianych rurek. Rurki są dodatkowo wyposażone w przylutowane lemele, zamocowane aby powiększyć powierzchnię grzewczą. Gaz spalając się wytwarza ciepło, które przez lemele przekazywane jest do systemu rurek, a te oddają je wodzie. W gazowym przepływowym podgrzewaczu wody nagrzewnicę stanowi cały wymiennik ciepła wraz z wężownicą.

Główny palnik ma dużą moc cieplną i kiedy gaz jest spalany, w nagrzewnicy powinna ustawicznie znajdować się woda. Jeśli zabraknie przepływu wody, podgrzewacz może ulec zniszczeniu w wyniku przegrzania, istnieje również ryzyko rozsadzenia wężownicy przez gorącą wodę, jest do dosyć poważna awaria.

Takiej usterce można zapobiec, wystarczy zadbać, by podgrzewacz wyposażony był w zawór. Zapobiega on spalaniu się gazu jeśli woda nie przepływa przez nagrzewnicę. W przypadku zaprzestania poboru wody, zespół wodny wyłączy gaz. Ciepła woda uzyskiwana jest w następujący sposób: ciśnienie wody pobieranej popycha membranę, która podnosi się i popycha jednocześnie iglicę pokonującą sprężynę i otwierającą zawór grzybkowy, co powoduje dopływ gazu do palnika. Kiedy zakończy się pobór ciepłej wody ta sama sprężyna zamknie dopływ gazu.

Do zapalania głównego palnika służy zapalacz, nazywany często świeczką albo palnikiem pilotującym. Najnowsze modele podgrzewaczy wyposażone są już w iskrownik z napędem hydrodynamicznym, albo bateryjny.
Przeciętnie gazowe przepływowe podgrzewacze wody mają wydajność cieplną na poziomie od około 250 kcal/min. do 350 kcal/min, a niektóre modele nawet 450kcal./min. Sprawność tych urządzeń obliczono na 85%, gdy dla porównania sprawność silnika diesel wynosi tylko 41%.

2. Podgrzewacze elektryczne

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody (termy przepływowe) mogą być zasilane prądem jednofazowym albo trójfazowym. Stosuje się w nich dwa rodzaje sterowania - cyfrowe albo hydrauliczne.

Pomagamy klientom wybrać najodpowiedniejszy dla nich rodzaj podgrzewaczy. Tymczasem opiszemy ogólnie zalety poszczególnych podgrzewaczy:

Ogrzewacze wody jednofazowe można podłączyć do zwykłej instalacji, są niewielkie i dosyć solidne. Wyposażono je w regulator strumienia wody o ogranicznikiem, dzięki czemu stanowią rozwiązanie zarazem praktyczne i energooszczędne. Najlepiej sprawdzają się ogrzewając wodę do mycia rąk albo naczyń. Są doskonałym rozwiązaniem do niewielkich sanitariatów, chętnie instalowane są też w biurach albo domkach rekreacyjnych.

Ogrzewacze zasilane prądem trójfazowym stosuje się, gdy zapotrzebowanie na podgrzaną wodę jest wysokie i musi być ona dostarczona do kilku punktów. Pracują cicho, są przy tym wytrzymałe, a obsługa jest prosta i niekłopotliwa. By dostarczyć ciepłą wodę do prysznica albo umywalki wystarczy już podgrzewacz o mocy 12 kW. Woda w obu tych urządzeniach sanitarnych może być podgrzana równocześnie jeśli zastosowany zostanie ogrzewacz 18kW. By wypełnić ciepłą wodą wannę potrzebny jest podgrzewacz o mocy 21 kW, można również wybrać podgrzewacze 24 albo 27 kW.

Ogrzewacze sterowane elektronicznie umożliwiają oszczędności energii na poziomie około 20% w porównaniu do podgrzewaczy sterowanych hydraulicznie. Zastosowanie sterowania elektronicznego gwarantuje również stałą temperaturę wody, co jest możliwe dzięki dopasowaniu mocy i temperatury do ilości zużytej ogrzanej już wody. Nie zachodzi konieczność mieszkania ciepłej i zimnej wody, by uzyskać pożądaną temperaturę wody.

Natomiast ogrzewacze sterowane hydraulicznie mają inną zaletę - czas uzyskania cieplej wody jest bardzo krótki. Wysokoodporna, zespolona grzałka elektryczna o nowatorskiej konstrukcji sprawia, że urządzenie nie przegrzewa się, odporne jest na osad z kamienia oraz pęcherzyki powietrza. Podgrzewacz wyposażony jest również w przełącznik za pomocą którego można regulować zasilanie, tak aby odpowiadało wielkości przepływu i zmniejszył zużycie prądu (pozycja energooszczędna).

Montujemy i wymieniamy także urządzenia takie jak:

•    kuchenki gazowe
•    podgrzewacze przepływowe
•    piecyki gazowe
•    reduktory gazowe
•    złącza
•    kurki i zawory gazowe  

Chętnie wykonujemy również modernizacje już funkcjonujących instalacji. Dysponujemy narzędziami umożliwiającymi prace takie jak cięcie, gwintowanie, zgrzewanie i lutowanie. Wykonamy te czynności na materiałach własnych, lub powierzonych nam przez klienta.

Dowiaduj się o nowościach

Kontakt z nami

Dane firmy

Tel: 530 616 159

Email: instalatorhydraulik@tlen.pl

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem. Ograniczenie terytorialne dyktowane jest możliwie szybkiej interwencji na danym terenie, co zapewnia Państwu komfort skorzystania z usługi.

Nasze Realizacje