tel. 530 61 61 59

Czym się zajmujemy?

Filtr do wody

Popularna moda na filtry do wody ma zastosowanie i to niezwykle uzasadnione w miastach, wszędzie tam, gdzie woda z wodociągów nie należy do najczystszych i najzdrowszych do spożycia.

Coraz większa liczba Polaków inwestuje w instalacje filtrów w mieszkaniu. Wiadomo, iż zdrowie jest na pierwszym miejscu, co skłania do inwestycji i montażu filtra, który dla wielu osób to tylko gadżet, dla innych istotny element wyposażenia domu. Jednak musimy się zastanowić, jaki filtr jest nam potrzebny, jaki jest godny uwagi ze względu na jakość wykonania, działania, renomę producenta, markę itd.

Wiele zależy od tego, czy będziemy mieli zamiar pić wodę prosto z kranu, czy po prostu mieć czystszą wodę do użytku higienicznego? Jeśli będziemy mieli zamiar bezpośrednio pić wodę po przefiltrowaniu Hydraulik Poznań radzi zaopatrzyć się w troszkę większą instalację, którą zazwyczaj montuje się w kuchni pod zlewem.

Jeżeli i tak decydujemy się na zakup filtra, warto przemyśleć najlepsze rozwiązanie, nie tylko pod kątem kosztów, ale i funkcjonalności, jakie oferuje dany model i rodzaj filtra wodnego. Jest na tyle rozbudowany, że będziemy mieli dostęp do krystalicznie czystej wody w każdym pomieszczeniu, co poleca się szczególnie osobom podatnym na działanie wody, zwłaszcza poprzez przesuszenie cery podczas kąpieli.

Instalacja filtra co do zasady jest bardzo prosta. Musimy tylko pamiętać, że taka instalacja nie jest całkowicie tania i trzeba liczyć się z kosztami, jakie należy uwzględnić już na etapie zakupu i wyboru filtra. Drugim wyjściem jest zaopatrzenie się w prosty filtr, który wkręcamy do szyjki zlewu. Niestety tego typu filtry nie do końca zapewniają stosowne oczyszczenie, są zarówno zachwalane, jak i odradzane. Każde rozwiązanie ma szereg plusów i minusów, w tym wypadku filtr zapewnia proporcjonalną ochronę do ceny jaką posiada. 

Raz na dwa tygodnie samodzielnie wymieniamy filtr, który kupujemy bezpośrednio w markecie lub sklepie hydraulicznym, sam filtr niewiele kosztuje, tym bardziej montaż nic nas nie kosztuje, gdyż jest to na tle łatwe, ze każdy sobie poradzi z wymianą filtra. W obydwóch przypadkach instalacja przebiega bardzo sprawnie i nie wymaga wizyty specjalisty.

Jednak jeśli nie mamy zbytnio zmysłu technicznego, to w takim przypadku powinniśmy zatrudnić fachowca, aby nasza nieumiejętna naprawa nie spowodowała uszkodzenia urządzenia. Najodpowiedniejszym fachowcem będzie hydraulik, który zwykle ma doświadczenie w montażu filtrów wszelkiego typu. Dobrze jest zamówić instalatora w celu udzielenia instruktażu kolejnego montażu, lub też poinformowania o ewentualnych usterkach i pielęgnacji codziennej, tak by filtr działał sprawnie przez optymalnie jak najdłuższy czas.

Dowiaduj się o nowościach

Kontakt z nami

Dane firmy

Tel: 530 616 159

Email: instalatorhydraulik@tlen.pl

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem. Ograniczenie terytorialne dyktowane jest możliwie szybkiej interwencji na danym terenie, co zapewnia Państwu komfort skorzystania z usługi.

Nasze Realizacje