tel. 530 61 61 59

Czym się zajmujemy?

Wymiana uszczelki

Najczęstszą usterką z dziedziny hydrauliki jest przeciekanie złączy rur. Niestety nie zawsze potrafimy sobie z tym problemem samodzielnie poradzić. Naprawa przebiega z reguły dość szybko, ponieważ od głównego dojścia zabezpiecza nas już tylko podwójne łączenie w postaci dwóch śrub, które odkręcimy najczęściej przy pomocy zwykłego klucza.

Mimo wszystko, nie mając pojęcia o tym jak profesjonalnie wykonać uszczelnienie warto poradzić się fachowca, lub też zamówić usługi hydraulika. Następnie już pozostaje tylko kwestia uszczelki, która na początek też musimy pokryć warstwą silikonu, ponieważ jest ona narażona na duże ciśnienie wody, co prowadzi do rdzy, ponieważ uszczelka jest w połowie pokryta metalem, jaki niestety nie jest nierdzewny.

Uszczelnienie jest niezwykle ważne z punktu widzenia ogniska korozji, jak i powstawania nieestetycznych wycieków, wilgoci itp. które to stany prowadzą najczęściej do pęknięć rury, niesprawności instalacji i nieprawidłowego działania urządzeń sanitarnych. Nie chcemy też przy okazji narażać się na choroby spowodowane użytkowaniem wody, która mogłaby w naszej źle wykonanej instalacji wodociągowej stać się niezdatna do picia.

Zawory tego typu najczęściej możemy spotkać w starych zabudowaniach typu kamienica na wsi, jednakże nie jest to żelazną regułą. Odpowiednie zabezpieczenie zaworu, uszczelnienie połączenia rur gwarantuje bezpieczeństwo całej instalacji. Nawet najdrobniejsze uszkodzenie uszczelki może spowodować nieoczekiwane zalanie i brak możliwości zatamowania wcieku, wówczas usuniecie awarii to nie będzie formalność, tak jak to bywa w przypadku uszczelek.

Dostępność w wyspecjalizowanych sklepach i myarketach różnorodnych form uszczelek i różnej grubości, wielkości i materiale wykonania zapewnia szeroki wybór najlepszego rozwiązania w tym zakresie. W zależności od rodzaju połączenia różne uszczelki mogą mieć różną skuteczność.

Dowiaduj się o nowościach

Kontakt z nami

Dane firmy

Tel: 530 616 159

Email: instalatorhydraulik@tlen.pl

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem. Ograniczenie terytorialne dyktowane jest możliwie szybkiej interwencji na danym terenie, co zapewnia Państwu komfort skorzystania z usługi.

Nasze Realizacje