tel. 530 61 61 59

Czym się zajmujemy?

Zatkana umywalka

Zatkany odpływ umywalki to częsta usterka nie tylko w warunkach domowych, ale i wielu sanitariatach biurowców, firm. Co więcej nie mamy jako użytkownicy dużego wpływu na zaistniały problem. Oczywiście środki ostrożności i profilaktyczne działania jak unikanie spłukiwania w umywalce włosów, czy też wylewanie gęstych mydlin i brudnych ścieków, kawowych fusów itp.

Często samoczynnie zatyka się odpływ, a przyczynę stanowi zatkanie tzw. zamknięcia wodnego. Urządzenie to znajduje się pod umywalką i ma na celu zamykanie drogi z przewodu odpływowego do pomieszczenia gazom o niezbyt przyjemnym zapachu. Konstrukcja zamknięcia wodnego zapobiega również przytkaniu rury ściekowej większymi przedmiotami, a także utracie np. pierścionka, który odzyskać idzie rozbierając syfon umywalkowy. Hydraulik Poznań używa nowego, łatwiej dostępnego zamknięcia, tak zwanego syfonu, który z łatwością można przeczyścić, wymienić bez arsenału narzędzi i pracochłonnych czynności.

Istnieje też zamknięcie wodne typu kolankowego, przykręcone z dwóch stron wygiętej rury nakrętkami złączkowymi. Jeśli woda nie ścieka z umywalki, instalator poznań odkręca korek lub rozbiera syfon i próbuje za pomocą kawałka drutu przepchać nieczystości, po czym spłukuje przelew obficie wodą. Niby nie jest to nic skomplikowanego, jednakże w praktyce może przerosnąć laka, dla którego zarezerwowany jest środek udrażniający, jaki aplikuje się poprzez wlanie roztworu do odpływu umywalki.

Niekiedy wystarczy samo przepłukanie, pomóc może wrzątek, jednakże nie zawsze. Przy składaniu syfonu hydraulik poznań musi zwrócić uwagę na właściwe założenie uszczelek, gdyż to one odpowiadają za szczelność całej instalacji. Odpowiednie zabezpieczenie przed skraplaniem się, czy wyciekiem gwarantuje długą eksploatacje bez awarii. Sama procedura odetkania nie jest trudna, lecz wymaga fachowego podejścia specjalisty hydraulika, który posiada doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu problemów.

Bez wątpienia potrzebne, a wręcz niezbędne będą narzędzia, które nie zawsze są na standardowym wyposażeniu w  domu, zwłaszcza osób młodych ceniących sobie wygodę, jak i domów, gdzie nie ma mężczyzny. Nie każdy jest złotą rączką, nie zawsze mamy czas na przetkanie odpływu, umiejętności, predyspozycje do tego typu prac. Jednak gdy jest to zatkanie płytkie wystarczy użyć roztworu sody lub innych żrących środków oferowanych w sklepach, dzięki czemu umywalka odzyska należytej przepustowości odpływ i woda będzie na bieżąco spływać do kanalizacji, nie tworząc zastojów spowodowanych zalegającymi nieczystościami.

Z tego względu warto zapobiegać dużym zastojom i profilaktycznie od czasu do czasu kiedy widać, że woda wolniej spływa wykonać udrożnienie przy pomocy środka udrażniającego rur, bądź wrzątku. Nie jest to jednak zawsze skuteczne wyjście z problemu. Warto zasięgnąć porady specjalisty w tej dziedzinie, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości i pytania. Co więcej, warto dodać iż usługi hydrauliczne w tym zakresie nie są zbyt kosztowne, czego wielu klientów się obawia próbując samodzielnie udrożnić odpływ,a  w efekcie psując syfon lub nie potrafiąc prawidłowo go ponownie uszczelnić.

Dowiaduj się o nowościach

Kontakt z nami

Dane firmy

Tel: 530 616 159

Email: instalatorhydraulik@tlen.pl

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem. Ograniczenie terytorialne dyktowane jest możliwie szybkiej interwencji na danym terenie, co zapewnia Państwu komfort skorzystania z usługi.

Nasze Realizacje